هوشمند سازی ساختمان isparo

دیدار و گفتگوی مدیر مخابرات منطقه گیلان با نماینده مردم شهرستانهای رضوانشهر ،تالش و ماسال در مجلس شورای اسلامی

۱۲ دی ۱۳۹۶

    مهندس رسول آموئی در دیدار با شکری نماینده مردم شهرستانهای رضوانشهر،تالش و ماسال ،معاون فرماندار و جمعی از مدیران شهرستان رضوانشهر ، در گزارش کوتاهی به تشریح موقعیت مخابرات منطقه گیلان و اقدامات یکساله این شرکت پرداخت و گفت:از اسفند 95 استارت راه اندازی نسل 3 و نسل 4 همراه اول در استان زده شد و در طول این مدت اکثر نقاط استان از طریق گوشی تلفن همراه به 3G و 4G دسترسی دارند . با این اقدام مردم عزیز و مشتریان به 25 الی 30 مگ اینترنت همراه اول دسترسی دارند. 
مدیر مخابرات گیلان در ادامه از سرمایه گذاری چندین میلیاردی همراه اول در منطقه گیلان خبر داد و افزود: در یکسال اخیر دهها میلیارد تومان تجهیزات و سیستم های مدرن با تکنولوژی جدید در فازهای مختلف وارد استان شد و ما آنها را برای توسعه این استان به کار گرفتیم.
وی افزود:نصب و راه اندازی هر سایت تلفن همراه حدود500 میلیون تومان هزینه در بردارد که در بعضی از نقاط صعب العبور و کوهستانی به دوبرابر افزایش پیدا میکند.
مهندس آموئی در ادامه در با اشاره به حق السهم دولت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از درآمدهای مخابرات گفت:در مجموع حدود 35 الی 40 درصد درآمدهای مخابرات در حوزه تلفن ثابت ،دیتا و تلفن همراه به دولت پرداخت می شود و دولت نیز از محل همین درآمد در قالب طرح USO به روستاها و مناطق محرومی که فاقد ارتباطات هستند خدمات رسانی میکند. 
آموئی ،چشم انداز ارتباطی و مخابراتی استان را در آینده نزدیک بسیار روشن برآورد کرد و اظهار داشت :تکنولوژی جدید تانوما و ارائه سرویس FTTH با سرعت خیلی خوبی در تمام شهرهای استان در حال گسترش است . در شهر پره سر نیز فیبر FTTH کشیده شده که معمولا در نقاط تجاری و مرفه کشیده می شود ولی ما این سرویس را در اختیار عموم قرار دادیم تا همگان از نعمت های آن بهره مند شوند.FTTH موجب شکوفایی شهر و منطقه میشود.تمام خدمات شهری و شهرداری ها از بستر FTTH به مردم و متقاضیان واگذار می شود و آسایش ، رفاه و سرعت دسترسی را برای مردم به ارمغان می آورد . 
مهندس شکری نماینده مردم رضوانشهر و تالش نیز با تشکر ویژه از شرکت مخابرات و مدیریت محترم آن گفت: از زمان حضور شما در گیلان ،کارها و اقدامات بزرگی در استان صورت گرفته است .ما فکر نمیکردیم که این حجم از کارها در این مدت کوتاه به نتیجه برسد.  این کارها شاید حتی در سطح کشور بی نظیر بوده است و ما کمال تشکر را داریم . 
در این جلسه که مهندس چراغی معاون فرماندار، مهندس پارسایی معاونت شبکه ،مهندس بهاری مشاور مدیر ،مهندس حسنی رئیس اداره مخابرات رضوانشهر ،بخشداران و شهرداران شهرهای رضوانشهر و پره سر نیز حضور داشتند،مباحثی در خصوص آنتن دهی تلفن همراه در مناطق کوهستانی و روستایی ،اجرای فیبر در مسیر پونل به خلخال ،توسعه شبکه مخابراتی و راه اندازی کافوهای نوری مطرح و راهکارهای لازم ارائه گردید.
 

تاریخ ثبت ۱۲ دی ۱۳۹۶

ساعت ثبت 13:2