هوشمند سازی ساختمان isparo

مدیر مخابرات منطقه گیلان: اجرای پروژه FTTH یکی از اقدامات خوب در آستارا بود.

۰۸ فروردین ۱۳۹۷

 
      رسول آمویی در جریان بازدید میدانی از نحوه خدمات‌رسانی به مشترکین اپراتورهای همراه اول و ثابت شهرستان آستارا  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال 96 بیش از 2000 فنّاوری اعم از 3G،2G و 4G در سطح استان گیلان نصب و راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس آمارهای گرفته‌شده در روزهای نخست سال جدید با 40 درصد افزایش ترافیک مواجه بودیم تصریح کرد: حجم مصرفی استان گیلان در روزهای نخست سال 96 حدود 80 ترابایت بوده که این میزان حجم مصرفی امسال به 120 ترابایت افزایش پیدا کرده است. 

مدیر مخابرات منطقه گیلان با اشاره به افزایش تعداد 3G و 4Gها در سطح شهرستان آستارا بیان کرد: در حال حاضر بسیاری از نقاط این شهرستان مرزی و گردشگرپذیر تحت پوشش 4G و 4G پلاس قرارگرفته‌اند و می‌توانند تا حدود 20 و بیشتر از 20 مگابیت‌درثانیه از پهنای باند استفاده کنند. 

آمویی اجرای پروژه FTTH را یکی از اقدامات خوب در شهر آستارا توسط شهرداری و شورای اسلامی این شهر دانست و گفت: اجرای این پروژه ما را به شهر هوشمند نزدیک می‌کند و مراحل ثبت‌نام و واگذاری جهت دریافت پهنای باند 50 مگابیت‌درثانیه با 50 گیگ حجم مصرفی از 15 فروردین‌ماه سال 97 آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه در خصوص افزایش پهنای باند تلفن خانگی در سطح استان گیلان و شهرستان آستارا کارهای خوبی انجام شده است افزود: سقفی که در افزایش پهنای باند تلفن خانگی برای هر مشتری پیش‌بینی‌شده 24 مگابیت در ثانیه بوده که مشترکان در حال حاضر 20 مگابیت‌درثانیه را مصرف می‌کنند.

مدیر مخابرات منطقه گیلان با اشاره به اینکه گردشگران نوروزی به دلیل خودداری از پرداخت هزینه‌های خارج از کشور شبکه تنظیمات تلفن همراه خود را حالت دستی دربیاورند گفت: هزینه‌های خارج از شبکه به دلیل پرداخت به کشور هدف به‌صورت اجباری از مشترکین اپراتوری‌های همراه اول و ایرانسل کسر می‌شود. 

 

تاریخ ثبت ۰۸ فروردین ۱۳۹۷

ساعت ثبت 14:1