هوشمند سازی ساختمان isparo

حضور یکپارچه همکاران مخابرات منطقه گیلان در نماز جمعه رشت

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

     به مناسبت گرامیداشت 27 اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی ،همکاران مخابرات منطقه گیلان با حضور منسجم و یکپارچه در مصلی بزرگ شهر رشت و شرکت در نماز جمعه، این روز را پاس داشتند.
مهندس رسول آموئی مدیر مخابرات منطقه گیلان به عنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه ، با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و ذکر حدیث از نبی مکرم اسلام در خصوص فضیلت این ماه ،طی گزارش مختصری به سیر تاریخی روند ورود تلفن به ایران و رشد چشمگیر این صنعت پس از پیروزی انقلاب اسلامی ،توسعه همه گیر تلفن ثابت و همراه پرداخت و گفت:17 ماه می (27 اردیبهشت) روز جهانی اطلاعات و مخابرات است که اتحادیه جهانی مخابرات ، همه ساله با انتخاب یک شعار راهبردی،این روز را گرامی میدارد و تمامی کشورهای عضو این اتحادیه بر پایه این شعار ،برنامه های یک ساله خود را در حوزه ICT تعیین میکنند.
وی افزود:اتحادیه جهانی مخابرات (ITU)  شعار امسال روز جهانی ارتباطات را ،فراهم ساختن زمینه استفاده مثبت از هوش مصنوعی برای همگان ،اعلام کرده است تا توجه جهانی را به سمت استفاده هر چه بیشتر از فناوریهای نوین در حوزه مخابرات جلب نماید.
مدیر مخابرات منطقه گیلان ، با مثبت ارزیابی کردن رشد و توسعه تلفن ثابت و همراه در سطح استان گیلان ،ضریب نفوذ تلفن را بالاتر از رشد متوسط کشوری دانست و افزود:ضریب نفوذ تلفن همراه گیلان ، بیش از 105 درصد و تلفن ثابت استان در مرز 42% قرار دارد که بالاتر از متوسط کشوری است.
مهندس آموئی ،همدلی و همراهی مردم و مسئولان را عامل تسریع در رشد توسعه اقتصادی ،گردشگری و توریستی استان دانست و اظهار داشت:مناطقی که دارای ارتباط تلفن ثابت و همراه هستند از امنیت و آسایش بیشتری برخوردارند و در مواقع ضروری دسترسی به دستگاهها و موسسات خدمات رسانی مثل آتشنشانی ،اورژانس ،پلیس و نیروی انتظامی نیز راحتراست.
وی در ادامه افزود:استان گیلان با پتانسیل طبیعی و جغرافیایی بسیار بالا ،نقش مهمی در جذب توریست و گردشگر دارد و با ورود گردشگر یقینا رشد درآمدزایی و اقتصادی خانوار نیز بیشتر می شود و در نهایت اقتصاد منطقه شکوفاتر خواهد شد.
آموئی ،ارتباط دهی ناقص تلفن همراه در مناطق مختلف استان را موجب نارضایتی همشهریان و میهمانان گردشگر دانست و اظهار داشت :عدم همراهی بعضی از دستگاههای اجرایی و عدم اطلاعات صحیح بعضی از شهروندان عزیز و ناآگاهی آنان از سیگنال دکل های تلفن همراه ،موجب کندی و تضعیف موبایل استان شده است و با توجه به اینکه با همت همکاران ما و شرکت ارتباطات سیار میلیاردها تومان سیستم پیشرفته وارد استان شده است ولی ممانعت از نصب دکل های موبایل ،موجب تضییع حقوق سایر شهروندان محترم شده است.
وی در پایان از عموم مردم شریف و آگاه گیلان و متولیان امر تقاضا کرد:رشد و توسعه استان ،نیازمند همت همه هم استانی های عزیز است ، ما از مردم شریف و دست اندرکاران زحمتکش انتظار داریم در این راستا همکاری و همیاری مناسبتری داشته باشند تا تنگناهای بوجود آمده هر چه زودتر برطرف شود و مردم از این مواهب ارتباطی و مخابراتی بهره مند شوند.

تاریخ ثبت ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

ساعت ثبت 10:2