هوشمند سازی ساختمان isparo

برگزاری نشست هم اندیشی مدیریت مخابرات منطقه گیلان با همکاران

۱۶ تیر ۱۳۹۷

اولین نشست هم اندیشی عمومی مدیریت مخابرات منطقه گیلان با همکاران این شرکت با محوریت دستاوردهای سال 96 و اهداف برنامه ها و اهم پروژه های سال 97 با حضور معاونین،مدیران ارشد، روسای ادارات،مراکز و همکاران در سالن همایش ها برگزار گردید.
مهندس رسول آموئی با تشریح سیاست های تجمیعی شرکت مخابرات ایران در حوزه مدیریتی  و عملیاتی ،رقابت FCP ها در حوزه دیتا را بسیار حساس و مهم دانست و از معاونت تجاری و همکاران آن حوزه ،همت و تلاش بیشتر را مطالبه کرد تا درصد مالکیت بازار را افزایش دهند.
وی با اشاره به ارتقاءکیفی خدمات به مشتریان افزود: مشتری منتظر نمی ماند تا ما سرویس جدید یا کمپین جدید را عرضه کنیم ،مشتری در هر جا که شرایط خوب و مساعد باشد به آن سمت رو می کند .ما وظیفه داریم سرویس با کیفیت مطلوب به مشتری عرضه کنیم تا رضایت او را جلب کنیم و یکی از راههای اصولی ارتقاءکیفیت سرویس ،اصلاح شبکه و پایش خطوط مشترکین و توسعه شبکه فیبر نوری در تمامی مراکز شهری و روستایی است.
مدیر مخابرات منطقه گیلان با به تصویر کشیدن نمودار و شاخص های عملکردی و مقایسه ایی مناطق کشور و مخابرات استان ،وضعیت عملکرد همکاران گیلان را در حوزه های تجاری،شبکه و مالی ،خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: با توجه به فراهم بودن بستر های مناسب، انتظار بر این است که آمار  و جایگاه ما در کل کشور ،بهتر از این باشد  و ما می توانیم رتبه های اول تا پنجم را در همه شاخص ها به خود اختصاص دهیم .
مهندس آموئی ،انتقال مراکز ،کافوی نوری ،FTTH و FTTB، بستر سازی برای ارائه سرویس WIFI، بهسازی و توسعه سوئیچ ،اجرای مسیر پروتکشن شبکه انتقال ،توسعه موردی شبکه ،اجرای پروژه تعالی سازمانی را از اهم پروژه های در دست اقدام مخابرات منطقه گیلان دانست و افزود :با اقدامات زیرساختی و مهمی که در سال 96صورت گرفته است ،یقینا در سال جاری می توانیم وضعیت و جایگاه واقعی خود را بدست آوریم .
وی با اشاره به حجم گسترده نیروی انسانی ،هزینه عملیاتی استان را بسیار بالا دانست و گفت:65درصد درآمد ما در قالب حقوق و دستمزد به همکاران پرداخت می شود ،ما مجبوریم برای افزایش درآمد تدبیر کنیم و راهکار مناسبتری پیدا کنیم .
وی افزود:با توجه به اینکه فعلا هیچ تصمیمی برای تعدیل نیرو نداریم ولی افزایش حقوق کارکنان بخش خصوصی را در سه سطح در دستور کار داریم و از تیر ماه سال جاری عملیاتی خواهد شد.
رسول آموئی با اشاره به اینکه قریب به 370 نفر از همکاران رسمی ما در مرز بازنشستگی قرار دارند،به نیروهای جوان توصیه کرد ،؛حرفه آموزی و تخصص گرایی و آموزش را سرلوحه برنامه کاری خود قرار دهندتا بر کار و شغل خود کاملا مسلط شوند، ما هیچگونه جذب نیروی جدید نداریم و تصمیم داریم از همین نیروهای جوان و پرانرژی برای تصدی پست های بالاتر تا سطح رئیس اداره استفاده کنیم .

تاریخ ثبت ۱۶ تیر ۱۳۹۷

ساعت ثبت 08:3