هوشمند سازی ساختمان isparo

جلسه بررسی وضعیت ارتباطی شهرستان رودبار

۳۱ تیر ۱۳۹۷
جلسه بررسی وضعیت ارتباطی و مخابراتی شهرستان رودبار با حضور دکتر جمالی نماینده مردم رودبار منجیل و لوشان ، مهندس میرغضنفری فرماندار ، مهندس آموئی مدیر مخابرات منطقه گیلان ، مهندس توکلی مدیر کل ارتباطات و فناوری استان و جمعی از مدیران حوزه ارتباطات سیار و ICT در محل فرمانداری آن شهرستان برگزار گردید .
دراین جلسه مهندس رسول آموئی مدیر مخابرات منطقه گیلان با ابراز خوشحالی از سومین دیدار و نشست کاری با نماینده محترم و فرماندار ، شورای شهر ، شهردار و مدیران حوزه ICT  استان،گفت: اجراء برنامه و مصوبات جلسات گذشته جزء وظایف و تعهدات ما است و از اینکه بتوانیم خارج از برنامه نیز برای منطقه رودبار خدمتی انجام دهیم ، خوشحال خواهیم شد .
آموئی در ادامه با تشریح اقدامات اجرائی مخابرات در شهرهای رودبار ، منجیل و لوشان ، محرومیت زدایی و ارائه خدمات نوین و پیشرفته را جزء وظایف ذاتی مخابرات دانست و افزود : با اجراء پروژه فیبرنوری ، یکدستگاه کافو نوری در شهرک سپیدرود منجیل نصب و راه اندازی شد ، با راه اندازی این کافو ، تمامی PCMهای موجود منطقه جمع آوری شده و کیفیت ارتباط ارتقا‌ء داده شده است و واگذاری اینترنت پرسرعت به متقاضیان انجام میشود ، و علاوه بر آن ، چهار دستگاه کافو نوری در رودبار نصب و آماده بهره برداری قرار دارد.
وی افزود: ما برای رودبار هیچگونه محدودیتی برای اجرای پروژه و انجام کار نداریم.
مدیر مخابرات منطقه گیلان ، در خصوص  گسترش محدوده آنتن دهی و خدمات رسانی موبایلی ، علیرغم صعب العبور بودن و کوهستانی بودن منطقه رودبار ، گفت: 40 نقطه سایت با  116 تکنولوژی با کیفیت 2G , 3G ، 4G در رودبار در حال کار است و علاوه بر آن ، 14 نقطه WLL روستایی  ( تلفن بیسیم ) نیز به تکنولوژی GCM موبایل مجهز شده است و دسترسی به اینترنت را برای روستاییان عزیز آسان کرده است.
دکتر جمالی نماینده محترم مردم شهرستان رودبار نیز ، از اقداماتی که در راستای رفع مشکلات مخابراتی شهرستان صورت گرفته است تشکر کرد و افزود: هر چند تلاش های خوبی در این حوزه صورت گرفته است ولی با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهرستان ، کافی نبوده و نیاز به تلاش بیشتر و حتی تغییر رویه کار در شهرستان می باشیم.
وی افزود: در برخی از مسیرهای جاده ای و بزرگراهی ، محدودیت آنتن دهی تلفن همراه وجود دارد که باید در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل اقدام شود.
در ابتدای جلسه ،میرغضنفری فرماندار شهرستان رودبار ، با برشمردن مشکلات آن شهرستان ، گفت: باید برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها حداقل هایی از امکانات را در اختیارشان قرار دهیم و این حداقل ها ، داشتن ارتباط ، اینترنت و سرویس های حوزه ICT بوده که با ارائه این خدمات می توانیم شاهد رشد اقتصادی و توسعه روستاها نیز باشیم.
توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری استان نیز گزارشی از وضعیت ارتباطی شهرستان رودبار ارائه داد و افزود:  وزارت ارتباطات ، پروژه هایی را در دست اجراء دارد که هدف آن کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا است ، هدف این پروژه ، دادن سرویس صرفا اینترنت به روستاهاست که 12 روستای این شهرستان در فاز نخست در این طرح قرار  گرفته اند و نسل چهارم اینترنت برایشان در دسترس خواهد بود و 104 روستا در فاز دوم این طرح قرار گرفته است .

تاریخ ثبت ۳۱ تیر ۱۳۹۷

ساعت ثبت 06:3