آموزش برنامه نویسی returntrue.io

جلسه بررسی وضعیت ارتباطی و مخابراتی با حضور مهندس آمویی ، مهندس لاهوتی و هیئت همراه در فرمانداری شهرستان لنگرود

۰۸ دی ۱۳۹۷


     جلسه بررسی وضعیت ارتباطی و مخابراتی شهرستان لنگرود با حضور مهندس آمویی مدیرمخابرات منطقه گیلان ، مهندس پارسایی معاون شبکه ، مهندس رحمدل مدیر ارتباطات سیار استان ، مهندس ظفری رئیس اداره مخابرات شهرستان لنگرود ، مهندس مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ، مهندس رنجبر سرپرست جدید فرمانداری لنگرود ، معاونین فرماندار ، شهردار و بخشداران شهرستان مربوطه در محل فرمانداری لنگرود برگزار گردید.
مهندس رسول آمویی با ذکر تسلیت ارتحال حضرت آیت اله شاهرودی رئیس تشخیص مصلحت نظام ، با اشاره به اقدامات موثر مخابرات در شهرستان لنگرود برای رفاه شهروندان و ایجاد امنیت و آسایش در شهرها و روستاهای تابعه ، گفت : برای استفاده روستائیان عزیز از اینترنت ، ما تعداد ۸ سایت تلفن بی سیم روستایی ( WLL) رابه شبکه بزرگ GSM تلفن همراه انتقال دادیم ، با این اقدام ، ارتباط گیری روستائیان عزیز بهتر شده است و علاوه بر آن ، دسترسی مشترکان تلفن همراه نیز در مناطق دورافتاده  تسهیل شده است .
مدیر مخابرات منطقه گیلان با اشاره به توسعه شبکه موبایل در شهرستان لنگرود ، افزود:  همراه اول در این شهرستان ۳۲ نقطه ایستگاه BTS دارد که ۹۰ درصد آنها به استفاده از سیستم اینترنت نسل ۴ ارتقاء داده یافته است و مشترکین می توانند از اینترنت با کیفیت 4G  بهره مند شوند .
آموئی با بیان اینکه در دوسال اخیر ۳۰۰ سایت تلفن همراه در گیلان راه اندازی شده است ، افزود:  در شهرستان لنگرود نیز ۶ سایت جدید نصب و راه اندازی کردیم تا مشکل آنتن دهی و اینترنت موبایلی مشتریان برطرف شود . 
مدیر مخابرات منطقه گیلان با اشاره به افزایش سرقت کابلهای مخابراتی در استان ، تصریح کرد: متاسفانه با سرقت کابلهای مخابراتی ، خسارات میلیاردی به صنعت مخابرات استان وارد آمده است که این خسارات کندی سرعت رشد این صنعت را در بر دارد ، در شهرستان لنگرود نیز در بعضی از نقاط روستایی ، سرقت های پی در پی صورت میگیرد و موجب قطعی چند روزه ارتباط مشتریان و بدنبال آن نارضایتی مردم عزیز را در پی دارد .

مهندس مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز با تشکر از مدیر مخابرات گیلان و هیئت همراه بابت حضور در جلسه ، با بیان اینکه یکی از مشکلات عمده مردم ، آنتن دهی تلفن همراه در حاشیه شهر لنگرود است، افزود: در حال حاضر روستاهای پرجمعیت و حاشیه شهرستان با مشکل آنتن دهی مواجه هستند و مردم از این وضعیت راضی نیستند.
لاهوتی با برشمردن بعضی از مناطق شهرستان ، تصریح کرد:  حاشیه مناطق لیلاکوه ، اطاقور و چمخاله از مناطقی هستند که گردشگرپذیر هستند ولی بدلیل مشکلات آنتن دهی و عدم دسترسی مناسب به واینترنت موبایل ، منطقه را ترک می کنند که این در زمینه اقتصاد هم خساراتی را به شهر وارد میکند.
وی با اشاره به قطعی تلفن ثابت در برخی روستاها ، اظهار داشت: یکی از مشکلات موجود ، سرقت کابل های مخابراتی است که موجب قطعی گسترده خطوط تلفن شده و موجب نارضایتی و کلافگی مردم و مسوولان شده است ، باید برای جلوگیری از سرقت کابل و سایر تجهیزات مخابراتی ، مراقبت بیشتری صورت گیرد تا از خسارت بیشتر به بیت المال جلوگیری شود . 

در ابتدای جلسه، محمدرنجبر نیاول سرپرست جدید فرمانداری لنگرود ، با اشاره به اهمیت نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه و پیشرفت جامعه ، اظهار داشت: توسعه شبکه ارتباطی و استفاده مردم از اینترنت ، روز به روز در حال گسترش است بطوریکه این فناوری با زندگی روزانه مردم گره خورده است و هر روز به تعداد استفاده کنندگان از این تکنولوژی و فناوری جدید ارتباطی افزوده می شود .
محمد رنجبر با بیان اینکه کانال های ارتباطی و سیستم های مخابراتی ، یکی از نیازهای ضروری همه آحاد جامعه در عصر حاضر است، افزود: امروزه اهالی دورافتاده ترین روستاها نیز درخواست استفاده از اینترنت و خطوط مخابراتی برای برآورده کردن نیازهای خود را دارند.

تاریخ ثبت ۰۸ دی ۱۳۹۷

ساعت ثبت 10:3