آموزش برنامه نویسی returntrue.io

برگزاری شورای اداری با حضور وزیر ارتباطات در شهرستان رودبار

۱۸ اسفند ۱۳۹۷

همزمان با سفر دکتر روحانی رییس جمهور کشورمان باتفاق جمعی از وزراء کابینه به استان گیلان ، نمایندگان ویژه رئیس جمهور محترم به شهرستانهای مختلف استان سفر کردند و با حضور در جلسات شورای اداری شهرستان ، با شنیدن گزارش مسئولین شهری ،  در جریان نارساییها و مشکلات آنان قرار گرفتند.
مهندس جهرمی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز طی دیدار با مسئولان شهرستان رودبار وحضور در جلسه شورای اداری پس از شنیدن گزارش فرماندار ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و ائمه محترم جمعه و جماعات ، به ایراد سخن پرداخت .

مهندس آذری جهرمی  با اشاره به وضعیت ارتباطات در روستاهای شهرستان رودبار ، گفت:  از اردیبهشت ماه سال جاری ۵۲روستای شهرستان رودبار دارای ارتباط شدند که ۱۶ روستا بدون هیچگونه ارتباطی در ۲۲ بهمن امسال دارای ارتباطات تلفن همراه شدند و ۱۹ روستا نیز به ارتباطات نسل ۳ و ۴ دسترسی پیدا کردند.
وی از برقراری ارتباط در ۵۲ روستای رودبار در سال آینده خبر داد و افزود: امروز با حضور رییس جمهور تجهیز ۲۰۰ کیلومتر فیبر نوری در استان گیلان آغاز می شود که ۷۳ درصد آن از شهرستان رودبار عبور می کند و به این وسیله بسیاری از مشکلات مربوط به دسترسی و ارتباطات برخی مناطق کاهش می یابد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به نصب ۶ خودپرداز توسط پست بانک در روستاهای رودبار اشاره کرد و گفت: تمام این پروژه ها از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده و در سال آینده پایان می یابد.
وی در بخش دیگر از سخنان خود به نگرانی و دغدغه علما و مراجع درباره فضای مجازی اشاره کرد و افزود: توسعه فضای مجازی که می تواند دارای فرصت های بسیار باشد، تهدیداتی هم دارد که دغدغه علما و مراجع به ما برای استفاده از فرصت ها کمک می کند.
آذری جهرمی با تاکید به اینکه اعتقادی به قطع کردن فضای مجازی ندارد، تصریح کرد: همین علما و مراجع از طریق فضای مجازی با ۵۰۰ میلیون نفر مخاطب در کل دنیا در ارتباط هستند و اگر این فضا نبود امکان این ارتباط نیز وجود نداشت.
وی با بیان اینکه استفاده از تفکر و دستاوردهای ۸ میلیارد انسان ارزشمندتر از یک شبکه محلی است، افزود: باید در این میدان ابزار خود را داشته باشیم و محصول خود را به دنیا عرضه کنیم که البته این کار با تلاش و مرارت به دست می آید.
وی افزود: با بیانیه «گام دوم» که ادامه مسیر و نقشه راه انقلاب است و مسوولیت اصلی بر دوش جوانان است، جوانان می توانند  مسوولیت های اساسی را عهده دار شوند.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه مشکلات و مسائل این حوزه مانند خود آن بزرگ است، تصریح کرد: با همدلی و حمایت و خیرخواهی مراجع و علما که همیشه بوده است و تلاش جوانان برخی از خدمات ارائه شده است و در همین یک سال گذشته جوانان ایرانی بر اساس نیاز و توانمندی خود اقدامات ارزشمندی داشته اند.
وی به تحریم آی پی های ایرانی توسط شرکت اپل در سال های ۸۷ و ۸۸ اشاره کرد و افزود: با این حال استفاده از گوشی های اپل فراگیرتر شد، اما امسال با ایجاد محدودیت توسط این شرکت بر اساس آمار مستند، استفاده از این گوشی ها کاهش یافت چرا که نیازمندی های افراد مانند خدمات بانکی، حمل و نقل و دیگر خدمات از طریق این گوشی ارائه نمی شود و مردم به دریافت آن خدمات نیازمندند.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه فضای مجازی فقط یک پیام رسان نیست، تاکید کرد:از  آنچه که باید انجام دهیم، فرو گذار نخواهم کرد.

تاریخ ثبت ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

ساعت ثبت 14:0